797 585 782 22 243 94 23 biuro|stone-group.pl| |biuro|stone-group.pl
Vat 8%
Profesjonalne doradztwo
Negocjowanie cen
Usługa montażu
Obsługa całej Polski
Wysyłamy próbki
Jak zaoszczędzić? Skorzystaj z 8% VAT-u na zakup materiałów wraz z montażem
Naszym klientom oferujemy kompleksowe doradztwo. Z przyjemnością pomożemy w wyborze najlepszego produktu do Państwa projektu
Dokonali już Państwo wyboru - porozmawiajmy o cenie!

Zapraszamy do przesłania zapytania ofertowego na które odpowiemy najpóźniej w ciągu 24h.

Jestem zainteresowana/y ofertą na wykonanie elewacji.

 

Załącz dokumenty, np. projekt, zdjęcie


Dowiedz się więcej o montażu na www.superelewacje.pl
 

* - pola wymagane
Gwarantujemy kompleksową obsługę oraz realizacją zamówień na terenie całego kraju
Zamów zestaw próbek naszych płytek i wybierz spośród nich stylową dekorację do swojego wnętrza

Grill z klinkieru. Jaką cegłę wybrać?

2023-11-17

Grillowanie to sposób na przygotowanie smacznych posiłków i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jeśli planujesz stworzyć wyjątkowe miejsce do barbecue – grill z klinkieru może być świetnym wyborem. W artykule dowiesz się, jak prosto zbudować murowane palenisko, które zostanie ozdobą Twojego tarasu. Zapraszamy do lektury. Poznaj także rodzaje cegły, jakie są w naszej ofercie, oraz ich właściwości.

Jakie są zalety klinkieru?

To materiał, który cieszy się dużą popularnością w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Dzięki swoim właściwościom jest ceniony przez inwestorów. Klinkier powstaje na bazie naturalnych surowców (gliny i piasku), które po uformowaniu w odpowiedni kształt są wypalane w temperaturze powyżej 1000 stopni Celsjusza. Wśród najważniejszych jego zalet należy wskazać odporność na:

Obudowa kominka z cegły z zamkniętym paleniskiem

W przypadku wolnostojących, narożnych lub przyściennych wkładów, można je obudować wieloma materiałami. Ozdobne cegły dostępne w różnych kolorach oraz fakturach. To świetne rozwiązanie dla zamkniętego paleniska. Cieszą się ogromną popularnością w salonach zachowanych w stylu industrialnym lub loftowym. Obudowa komory spalania może również pełnić funkcję praktyczną, zapewniając miejsce na przechowywanie drewna lub innych akcesoriów. Taki kominek to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią zarówno estetykę, jak i funkcjonalność.

  • mrozy, promieniowanie UV i pozostałe czynniki atmosferyczne,
  • ścieranie, zarysowania,
  • działanie wysokich temperatur i substancji chemicznych.

Powyższe cechy sprawiają, że klinkier jest idealny do zastosowań zewnętrznych.

Budowa grilla z klinkieru na tarasie – zobacz, jakie to proste

Mamy dla Ciebie gotową instrukcję, która pozwoli Ci od początku do końca z powodzeniem przeprowadzić prosty montaż barbecue na tarasie. Jak zbudować grill z klinkieru?

Krok 1. Wybierz miejsce konstrukcji i dopasuj do niego projekt.

Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniej lokalizacji na grill w Twoim ogrodzie. Następnie zaplanuj, jak ma wyglądać konstrukcja. To ważne, abyś miał jasny pomysł na to, jak ma wyglądać końcowy produkt.

Krok 2. Przygotuj i oczyść podłoże.

Upewnij się, że powierzchnia jest równa i stabilna. Możesz także zdecydować się na ułożenie solidnego podkładu z betonu, aby zapewnić solidne podparcie dla barbecue na tarasie.

Krok 3. Murowanie.

Zaczynamy od formowania ścianek grilla. Wykorzystaj specjalną zaprawę do klinkieru. Dbaj o to, aby wszystkie cegły były równo ułożone. W tym celu używaj poziomicy po każdej uformowanej warstwie płytek.

Krok 4. Zamontuj ruszt w wyznaczonym miejscu.

Gdy ścianki grilla są już wybudowane, przystąp do montażu kratek paleniska.

Krok 5. Prosty grill z klinkieru gotowy.

Ostatnim etapem jest cierpliwe oczekiwanie na wyschnięcie zaprawy, aby cała konstrukcja na tarasie była stabilna i gotowa do użytku.

Cegły z klinkieru do zbudowania prostego grilla

Płytki dostępne są w różnym rozmiarze oraz jasnej lub ciemnej kolorystyce. W naszej ofercie znajdziesz m.in. modele:

  • beżowe,
  • czerwone z ciemnymi akcentami,
  • brązowe,
  • żółte.

Do wyboru są cegły proste i narożne, zarówno o szorstkiej, jak i gładkiej fakturze lica. To stwarza możliwość wielu ciekawych aranżacji grilla.

Cegły z klinkieru do zbudowania grilla na tarasie – postaw na sprawdzonego dostawcę materiałów budowlanych

Wybierając odpowiednie płytki do budowy grilla, możesz stworzyć nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne miejsce na tarasie do spotkań z rodziną i znajomymi. Oferowane przez Stone Group cegły są odporne na mechaniczne uszkodzenia, mróz, korozję chemiczną i biologiczną oraz ogień, co gwarantuje trwałość i doskonały wygląd konstrukcji przez wiele lat użytkowania. Proponujemy szeroki wybór kolorów i wzorów klinkieru. Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Chętnie możemy!

 
Klienci o nas